jak se vyvarovat podivné brigádě

17. ledna 2011 v 22:39 |  Já a mé druhé já
l
Takže dnes jsem byla na pohovoru. A možná tušíte, proč píši tento článek. Byl to totiž nějspíš jakýsi podvod. Takže kdy zbystřit pozornost?
1. Určitě se mrkněte na jejich webové stránky. Když budou odfláklé a nenaleznete tam žádné informace, není to moc dobře. Moje zkušenost s: www.active.perlot.cz
-nebo také nenajdete již na internetu žádnou zmínku o této firmně krom inzerátů a vlastních stránek
2. Když vyvěšují každý den inzerát a vám řeknou, že nejzazší termín je tehdy a tehdy
3. Dorazíte na místo. A nevypadá to tam moc hezky, nevypadá to zařízeně. Třeba dvůr, ve kterém sídlí více malých firem.
4. Víte, že tohle je rádoby podlední termín pohovorů, ale za dveřmi slyšíte, jak se tam telefonicky domlouvají s někým na dalším pohovoru
5. Rozhodně se ptejte na vše, co není jasné. V mém případě: kde berou zákazníky, když nemají žádnou reklamu.
6. Když vám řeknou, že se platí školení, nebo cokoli jiného. V mém případě 3600 za nějaký certifikát
7. Rozhodně na místě neplaťte žádnou částku, a to jen proto, že soouhlasíte, že vás vezmou do dalšího kola, kde není jisté, jestli vás doopravdy vezmou.
SOUHRN: nic neplatit!!! školení by měla být zadarmo, nebo posléze ztržená z platu!!!
Nemusí to platit u všech brigád:)
Moje zkušenost: poslala jsem životopis na pozici poradce wellness u Václavského náměstí. Pán mi zavolal že se mám dostavit na pohovor. A jelikož mě zajímalo, co je to za firmu, tak jsem si vyhledala www. Ty mě teda nezaujaly, nebylo mi vůbec jasné, kde ty klienty berou. A na celém internetu ani zmínka, jen inzeráty a vlastní stránky. To už mi bylo divné. Avšak dnes jsem měla čas  abyla jsem zvědavá. Přišla jsem na místo. Takový ten klasický dům v centru. Šlo se tam přes dvůr. Asi 10min jsem tam musela čekat, protože nikdo neotevíral. Pak jsme šla dál, bylo to tam takové stísněné, hlavně tam sídlilo hodně firem. A žádné wellness v té budově nebylo! Byla jsem tam já a další dva kluci a nějaký pán nás pozval dál. Kancelář byla vybavená taková jakoby narychlo, nepůsobilo to vůbec dobře. Něco nám tam vykládal půl hodiny. Že jako si nedělají reklamy a tak a blabla. Divné. Pak z něj vylezlo že školení a certifikát se platí a stojí to 3600. A že pak dostaneme ten certifikát. DIVNÉ! V průběhu klepala nějaká slečna že de na pohovor a on jí celkem slušně vyfakoval že má přijít jindy a že se má chodit včas...nechápu. Taky mi vibroval mobil, trapné. VYPÍNAT!!!:( A na konci se ptal, jestli se nám to líbí a jsme ochotni postoupit do druhého kola s tím, že si pak zavoláme na výsledky. Já jsem kývla, říkala jsem si, že nic neztratím. Jeden kluk řekl, že má otázku(kde se berou ti klienti, a pak také odmítl) Druhý kluk odmítl hned. Mě dal na vyplnění papír. Ptala jsem se, jestli je to závazné, protože jsem silně váhala. A on hned že to musím myslet vážně, blabla. Psychický nátlak a manipulace. Stále jsem si říkala, že zato nic nedám. A že stejně odmítnu, nebudu platit přeci 3600. ALE!!! Na konci papíru bylo: částka k uhrazení. Ptala jsem se, co to jako je. Prý že musím zaplatit ted hned 300. Jako za co? Za to, že se budu účastnit 2 kola, kde mě ani nemusí vzít? Ani náhodou! A odešla jsem. Brigáda je stále aktuální a můj názor je, že to je jen past na blbé studenty, ze kterých chtějí vylákat peníze. Že vlastně ani žádná firma neexistuje, jen podivné stránky a jakási ubohá kancelář.
Jednalo se o firmu ACTIVE, www.active.perlot.cz a inzerát: http://www.hledampraci.cz/inzerat.php?job=120886 mají i na jobsu. Tak kdyby náhodou. Naštěstí jsem poslala životopis na výpomoc do obchodu s kosmetikou. Dnes mi zavolala podle ěm velice příjemná paní, ať se dostavím na pohovor, který bude ve více lidech. Moc se těším, a doufám že tu práci dostanu. Je zajímavá a v blízkosti mého bydliště:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sisa♥ Sisa♥ | Web | 17. ledna 2011 v 22:50 | Reagovat

prosím ťa zahlasuješ za True Blood? Som v druhom kole.Dakujem velmi pekne ..... prosím urob to pre mňa :(

http://disney-hviezdicky.blog.cz/1101/sons-2-kolo

2 Bublinka Bublinka | Web | 17. ledna 2011 v 22:57 | Reagovat

Reklamka pro kterou dělám, má webky ve výstavbě a přítel řiká, že to mají celou dobu co k němu jezdí...takže to není 100% směrodatný...spíš je nejlepší si firmu vygooglit...
Myslím, že mi taky odpovídali. Nějak jsem se s tím už nezabývala.

Naposledy jsem odpovidala na nějakou briigadu v administrative. Poslali mi mail s tím že si mám zavolat. Údajně společnost s 40ti lety fungování a neměli ani placenej mail, normálně ho měli na seznamu a ani žádnej odkaz na web. Pani na pohovoru mlela a mlela a ja vedela prd. Tak jsem sla na skoleni, no jasně, houby administrativa-finanční poradenství s tím, že jim ještě člověk dá 100kontaktů svých... A hned po školení chtěla podepisovat smlouvu. Ani neřekla jak se firma jmenuje. Na zvonku i u inzeratu měli napsáno Pražská manažerská. Ale v tý prezentaci měli hlavičku OVB a já si to zamapatovala, tak jsem si to vygooglila a vykašlala se na to.
A ozývají se mi z podobných pozic často, naštěstí většinou v mailu píšou společnost.

3 Bublinka Bublinka | Web | 17. ledna 2011 v 22:58 | Reagovat

*jako pražská manažerská na netu nebylo nic a to údajně spolupracují i se starosty

4 Bublinka Bublinka | Web | 18. ledna 2011 v 12:17 | Reagovat

No, když jsem tam byla já tak po prvním školení hned s jednou sepisovali smlouvu. Já si nechala čas na rozmyšlenou a už jsem se neozvala.
Ale do aministrativy jakou si představuju to má vážně dost daleko...

5 Bublinka Bublinka | Web | 18. ledna 2011 v 14:31 | Reagovat

A kam tě zvali? Na jižní město někam?

6 Bublinka Bublinka | Web | 18. ledna 2011 v 15:02 | Reagovat

Ja byla někde na Opatově, myslím... Říkali, že dají takovej sešit a že první si tam člověk musí vypsat 100 svých konatktů a ty obvolat. Mám dojem, že i na praci.cz je napsáno, že když chtějí kontakty tak že to už není moc seriózní.

7 Eča* Eča* | Web | 19. ledna 2011 v 23:24 | Reagovat

tyjo, tak to je docela drsný..je dobře, že ses nenechala zlomit, tihle lidi mají manipulování v malíčku. Teď si aspoň dám při hledání brigád větší pozor ;)
na té fotce si ji zrovna sundával, tak to vypadá, jako by se nešťastně schovával za rukou :D jinak díky moc za pochvalu..jsi fakt zlatá :)
to je jasný, že každý v kině nesedí jak přikovaný a neřekne jedinou poznámku..každý to dělá, ale nemusí to tam téměř vykřikovat a strašně se smát, jak je vtipnej :D určitě mě chápeš ;)

fimo jsem dělala v troubě, asi jsem to nějak špatně napsala :D normálně v troubě nějak na 110°, ale teď máme troubu starší a v té jsem to ještě nezkoušela :)

taneční mě baví, takže asi poctivě? :D a když už je to zaplacený, tak to nutí ještě víc :D né pro mě je to fakt zpříjemnění pátečního večera, tak snad mi to vydrží :)

8 Rickytrili Rickytrili | E-mail | Web | 25. července 2018 v 16:13 | Reagovat

Опалубку из фанеры не так трудно собрать, но лимит циклов заливки составляет для нее всего 100 раз. Металлическая опалубка, в свою очередь, подразделяется на опалубку из стали и алюминия. Стальная опалубка надежна, выдерживает большие нагрузки, используется там, где требуется http://builderbest.byethost7.com/ особая точность в создании монолитных конструкций. Среди объектов, в возведении которых применяется именно стальная опалубка, можно назвать здания повышенной этажности, мосты, виадуки.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama